Türkiye’nin gündeminde o hastalık var… Odatv pıhtı salgını yazmıştı

Son zamanlarda ölüme neden bir sağlık vakası daha gündemde… Pıhtı atması. Ünlü sanatçı Nuri Alço pıhtı atması nedeniyle hastaneye kaldırılırken akıllara benzer sağlık sorunu nedeniyle hastaneye kaldırılan isimler geldi.

Odatv editörü Gözde S. Kadıoğlu, Türkiye’de pıhtı atması nedeniyle hastaneye kaldırılan veya hayatını kaybeden isimleri yazmıştı. Yönetmen Sadullah Celen, yazar Pakize Suda, Yalçın Yelence ve Metin Uca’nın bu nedenle hayatını kaybettiği aktarılan yazıda, Sırrı Süreyya Önder, Kadir İnanır, Popstar Mehtap ve Taner Yıldız’ın da bu nedenle hastaneye kaldırıldığı hatırlatıldı.

Pıhtı riskini azaltmanın yollarını da anlatan yazının devamı ise şu şekilde;

“Prof. Dr. Canan Karatay, doğal beslenmenin, hareket etmenin, şeker kullanımını azaltmanın pıhtı riskini azaltmaya birebir olduğunu söylüyor ve şunları ekliyor:

‘Sarısıyla bir arada doğal yumurta çok kıymetli. Bütün hücrelerin muhtaçlık duyduğu amino asit ve öbür yağ asitlerini de içinde bulundurur. Hücreleri güçlendirmemiz lazım. Bedeni alkali kılmamız lazım mineraller çok kıymetli. Eksik kristal kaya tuzuyla mineralleri bedenimize sokmamız lazım.'”

Türkiye’nin gizli gündemi: Pıhtı salgınıSağlık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir